top of page

BİREYSEL TAROT AÇILIMLARI

tarot.jpg

Tarot bir falcılık yöntemi değildir. Geçmişten başlayarak hayatın tüm açılımını masaya döken, yüzleştirmeler yapan, geçmiş ile helalleştirmeye çalışan, yaşatılanların aslında kayıp değil kazanç olduğunu anlatan, sınavlarla olgunlaştığımızı hatırlatan ve gelecekle ilgili ipuçları vererek yön gösteren, bizi oluşturan tüm gerçekleri (kodları) kartlar aracılığıyla okumaya çalışan bir tekniktir. Tarot zihne değil, ruha hitap eder. Ruhun hareketlerine rehberlik yapar. Şahıslar önemli değildir, şahıslar aracılığı ile yaşatılan olaylardaki hissedilen duygular önemlidir. Bunlar hayat dersleri ve sınavlardır.

Kader sonsuz tercihlerle dolu bir ağdır. Bize yaşatılan olaylar karşısında hür irademizle tercihler yaparız. Bu tercihlere evren karışmaz, aksi takdirde tekamül olmaz. Yaptığımız tercihlerle “iyiyi veya kötüyü” biz belirleriz. Sınavlar bu tercihlere göre neticelenir. Dolayısı ile kaderi tek bir çizgi olarak tarif etmek yanlıştır. Kader bir ağdır ve bu ağ üzerinde tercihlerimizle çizeceğimiz çizgi ise tekamüldür. Tarot bize bu çizgiyi en kısa şekilde çizmemiz için rehberlik yapar.

Tarot Extra Sensory Perceptions denilen “6. Hislerin” çalışmasına yardımcı olan bir araçtır. Uygun felsefelerle beslendiğinde geçmişi okur, gelecekteki ihtimalleri haber verebilir ve bugüne ait olan sorunları çözmekte, verdiği işaretlerle yardımcı olur. Tarot bize bizde olmayan bir şeyi asla veremez.

 

Örneğin ders çalışmayan bir kişinin sınav geçmesini sağlayamaz. Ancak içsel konularda, psikolojik konularda bizi yönlendirebilir ve bazı sonuçlara sebep olunmasını sağlayabilir. Fiziki konularda ise ihtimalleri görür ve bunlara karşı ya da bunları destekleyecek önlemler alabilmemiz için bize vakit kazandırabilir.

Tarot kolay bir yolculuk değildir. Bu yolculuğa çıkmak için dağarcığımıza psikoloji, numeroloji ve sembolizmi koymak gerekir. Tarot'nun arkasındaki felsefe tüm gelecek olayların değişebileceğidir. Tarot kartları yaşamdaki mevcut rotamızı değiştirmeyecek olursak önümüzde var olan olasılıklarla ilgili bizi teşvik eder ya da uyarırlar.

Tarot bizi düşündürmek, ona göre tavır almamızı ve gerekiyorsa gelecek olayları değiştirmemizi sağlamak için vardır. Tarot hiçbir zaman neyin olacağını söylemez, o olması muhtemel olanı söyler. Soruyu soranın ve açılımla ilgili olan diğer kişilerin düşüncelerini, duygularını ve motivasyonlarını gösterir, eğer bir problemin üstesinden gelmek için öğrenmemiz gereken şeyler varsa onları söyler. Ve bunlar çoğu zaman bizim zaten bildiğimiz, ama göz ardı ya da inkâr ettiğimiz şeylerdir. Yararlanmak isteyenlerimiz için Tarot daima bize bilmemiz gerekenleri söyleyen olağanüstü bir öğretmen ve rehberdir.

Tüm kehanetlerin ana fonksiyonu size kendinizi anlamakta yardımcı olmaktır ve bu, yaşam yolunuzu anlamayı da kapsar. Bu nedenle Astroloji ve Tarot size kişiliğinizi, yeteneklerinizi, becerilerinizi, aynı zamanda gölge yönlerinizi ve ayrıca zamanınızın bugünkü niteliğini, şu anda yüzleştiğiniz ve yakın gelecekte yüzleşeceğiniz görev ve meydan okumaları anlamanızda yardımcı olur.

Dolayısıyla asıl kâhin biziz! Tarot kartlarını biz çekiyoruz ve çekerken de farkında olmadığımız, keşfedemediğimiz benliğimizi kullanıyoruz ve kehanet de orada yatıyor. Çünkü biz cevapları zaten biliyoruz, ama onları bilincimize taşıyamıyoruz. İşte, zor dediğimiz yolculuğumuz ise bunları bilincimize taşıyabilmek içindir.

Danışman:

Ezgi Özsakarya

bottom of page